044 361-67-38 067 925-79-69 093 237-37-02
ПРО НАС ВИГРАНІ СПРАВИ ЧОМУ МИ? ТВ і ПРЕСА
 
ГОЛОВНА
ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ ТА ІНОЗЕМНИХ КОМПАНІЙ
ПЕРСОНАЛЬНЫЙ АДВОКАТ
АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
ПОДАТКОВИЙ АДВОКАТ
КРИМІНАЛЬНИЙ АДВОКАТ
VIP-ПОСЛУГИ
ТЕРМІНОВИЙ ВИЇЗД АДВОКАТА 24 ГОДИНИ НА ДОБУ
ЯК ОБРАТИ АДВОКАТА. ЗНАЙТИ АДВОКАТА В КИЄВІ
ЕВРОПЕЙСКИЙ СУД ПО ПРАВАМ ЧЕЛОВЕКА. СТРАСБУРГСКИЙ СУД
СТАТТІ ТА ПУБЛІКАЦІЇ
СУДИ МІСТА КИЄВА ТА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОНТАКТИ

Skype: attorneyvk

+38067-925-79-69 Viber, WhatsApp


044-361-67-38

066-406-02-27

093-237-37-02

м. Арсенальная, ул. Ивана Мазепы, 4/6
Киев, Украина, info@legalfirm.com.ua

  

 

 

Цена услуг


Международные дела

Развод в Киеве: она в Германии он в Канаде
Развод в Украине без участия оба супруга в США

Международный развод в Украине супруги в ОАЭ
Алименты с сотрудника IT сферы
Раздел имущества - 2 Га земли в г. Киеве
Развод в Украине с Крымской пропиской
Развод: оба супруга в ЕС а развод в Киеве
2 процесса развода вместе: в Киеве и Канаде
Спор о ребенке: вывезли ребенка из Швейцарии
Развод Киев супруги в США, сами из Донецка
Раздел при разводе: 4 квартиры и бизнес
Отмена дарения квартиры без согласия жены
Выселение из квартиры невестки, внука и брата
Наследство: раздел ресторана, земли, 3 квартиры
Взыскание алиментов с зарплаты в 120.000 грн
Признание завещания недействительным
Спор о ребенке: хотят вернуть ребенка в Тунис
Наследство в Крыму а наследники в США
Установление факта проживания для наследства
Отобрание ребенка, отец гражданин Польши
Спор с банком: оспаривание выселения
Спор с банком – не отдают депозит в золоте
Выезд ребенка за границу без согласия отца
Лишение родительских прав. Отец США Видео
Лишение родительских прав по согласию отца
Лишение родительских прав с выездом в Польшу
Развод: Жена в США, муж в Киеве +раздел 2 квартир
Наследство: Наследник в США а квартира в Киеве
Развод граждан Белоруссии и Германии в Киеве
Развод: он и она Украинцы, но проживают в Италии
Взыскание алиментов с гражданина Швейцарии
Раздел: коттедж, земля, яхта, авто, депозит в золоте
Раздел: деньги в ячейке под арестом, квартира, авто
Раздел: 2 авто, коттедж, деньги на счетах, земля
ДТП: фура из Белоруссии и Хонда в лоб
ДТП: фура сбила пешеходов
ДТП: 5 участников – у виновника отпало колесо
Раздел: супруги в США а 3 квартиры в Киеве

читать больше >>>


Поділ спільного майна подружжя

Поділ спільного сумісного майна подружжя, адвокат (юрист) по розподілу майна (квартир, землі, авто, боргів, поділ корпоративних прав) - ми, адвокати та юристи м. Києва так давно працюємо по цих напрямах не тільки в Києві та Київській області а й по Україна, що знаємо все, що стосується поділу майна подружжя (Київ). Поділ майна з кредитом (поділ кредиту або іншого боргу). Розподіл кредитних зобов'язань. Адвокат (юрист) по поділу майна і корпоративних прав. Як вести поділ майна максимально швидко чи навпаки, затягнути поділ, як уникнути поділу майна. Поділ майна в судах або без суду. Коли починати розлучення або поділ майна, як уникнути поділу майна (адвокат Київ). Усі Ваші турботи беруть на себе наші адвокати та юристи (Київ). Ми виконуємо всю правову і технічну роботу до кінця (Київ).

З Вашою справою будуть працювати тільки досвідчені адвокати і юристи, які отримали освіту в провідних державних ВНЗ Києва. Наш досвід в області судового представництва - більше 10 років.

Що потрібно знати про моральний бік поділу спільного сумісного майна подружжя?
Поділ спільного сумісного майна подружжя також як і розлучення, завжди пов'язаний з неприємними емоціями, спогадами, з якими доводиться зіткнутися колишньому подружжю. Добре, якщо сторони цивілізовано прийшли до угоди про поділ спільно нажитого і не мають претензій один до одного. Однак, часто досягти такої угоди не вдається або буває надзвичайно важко, у зв'язку з чим виникає необхідність у судовому порядку доводити свої права на майно, придбане в період шлюбу за допомогою адвоката і юриста. Робити це самостійно, без участі кваліфікованого фахівця, є необдуманим рішенням. Ви ризикуєте отримати в рази менше від того, на що маєте право, на що могли б розраховувати, якщо не будете керуватися порадами адвоката. Ми, юристи та адвокати, практикуємо в м. Києві та Київській області більше десяти років і знаємо все, що стосується поділу майна подружжя.

Спеціалізація: розірвання шлюбу, аліменти, адвокат по розлученню, адвокат розділ майна, адвокат зі шлюборозлучних процесів, адвокат сімейне право, адвокат по сімейних справах, сімейний адвокат.

В нашій адвокатській практиці, як правило, всі справи з галузі сімейного права виграні, тобто, досягнено результату, який влаштовує клієнта. Глибоко знаючи всі особливості ведення судових процесів по сімейним спорам, наші досвідчені сімейні адвокати Києва і юристи по сімейних справах є експертами № 1 в галузі сімейних спорів. Наприклад, адвокат Крушинська Антоніна Андріївна вузько спеціалізується на сімейних справах. Про наш досвід в роботі з сімейними справами читайте докладніше >>>

Прийнято вважати, що справи про поділ відносяться до категорії нескладних: потрібно лише встановити факт придбання конкретного майна подружжям в період шлюбу і його точну вартість на момент поділу. Однак на практиці доводиться стикатися з тим, що одна зі сторін ухиляється від поділу, приховує майно або документи на нього. Подолати такі проблеми Вам допоможемо ми - адвокати та юристи м. Києва.

Які прийоми використовують адвокати та юристи в суперечках про розподіл майна?
1. Виведення спірного майна з «режиму спільної власності» шляхом доведення, що спільного майна у подружжя ніколи не існувало, або було продано до розірвання шлюбу одним з подружжя в інтересах сім'ї, викрадено або іншим чином втрачено, або не є спільним і належить одному з подружжя (придбано до укладення шлюбу по безоплатних угодах, і т.д.) або третім особам;
2. Зниження частки в спільному майні шляхом доведення в суді, що у подружжя є спільні борги, які продовжують гасити один з подружжя, що майно одного з подружжя, є загальним, а також шляхом заниження вартості спірного майна, і завищення вартості іншої його частини.

Коли можна провести поділ майна?
Поділ, нажитого в період шлюбу подружжям майна, може бути проведений як під час шлюбу, так і після його розірвання. Зовсім не обов'язково розривати шлюб для того, щоб поділити майно. Термін позовної давності за позовами про поділ майна подружжя становить три роки, як правило цей термін обчислюється з моменту розірвання шлюбу.

Крім того, поділ при розлученні через суд між подружжям може бути результатом вимоги кредиторів одного з подружжя, охочих звернути стягнення на частку в спільному майні подружжя.

Спеціалізація Адвоката - сімейні спори, поділ майна подружжя
Юрист (Київ) адвокат поділ майна. Адвокат поділ квартир (київ)
Адвокат поділ квартири (київ) юрист. Адвокат розлучення, поділ майна (київ)
Поділ майна при розлученні. Поділ майна адвокат Київ.
Юрист поділ майна. Адвокат в Києві. Адвокат в Київській області.

361-67-38; 38-38-245;
067-925-79-69; 067-32-33-244; 093-237-37-02
БЕЗ ВИХІДНИХ

 
У якому порядку можна провести поділ майна?

Поділ майна при розлученні подружжя, може бути проведений в добровільному порядку (шляхом укладання нотаріально посвідченого угоди), а також примусово (шляхом звернення до суду з позовом). Займається такими питаннями адвокат по поділу майна, сімейний адвокат, сімейний юрист.

Добровільний поділ майна подружжя - передбачає досягнення відповідної угоди між подружжям. Волевиявлення подружжя про поділ спільного майна має бути засвідчено нотаріусом.

Укладаючи добровільну угоду, подружжя самі визначають належні їм частки, які не обов'язково будуть рівними. Одночасно з цим повинні враховуватися права їх неповнолітніх дітей.

При цьому, послуги адвоката чи юриста не будуть зайвими. Наприклад, при укладенні договору про поділ майна київський сімейний адвокат допоможе Вам скласти текст договору, візьме участь у переговорах з іншим із подружжя, погодить умови договору, проконсультує про можливі ризики при поступках іншому з подружжя. Адвокат (юрист) також, організовує і забезпечить супровід угоди у виключно досвідченого нотаріуса м. Києва або Київської області. Ми вже тривалий час співпрацюємо з нотаріусами, практикуючими у галузі укладання договорів про поділ майна. Від досвідченості нотаріуса, також залежить багато чого, наприклад, чи не буде визнаний такий договір недійсним у майбутньому. Іншими словами, звертаючись за допомогою до адвоката на етапі укладання угоди про розподіл майна, ви маєте більше шансів уникнути або мінімізувати ризики, пов'язані з поділом майна в добровільному порядку. В іншому випадку, тоді вже точно послуги адвоката в м. Києві вам будуть необхідні ...

Є питання до юриста? Потрібен сімейний адвокат? Телефонуйте прямо зараз!
Телефон гарячої лінії в Києві 38-38-245 без вихідних


Примусовий поділ спільного сумісного майна - здійснюється судом у разі відсутності відповідної угоди подружжя. У цьому випадку суд сам визначає на вимогу подружжя, яке майно підлягає передачі кожному з подружжя. Коли одному з подружжя передається майно, вартість якого перевищує належну йому частку, іншому чоловікові може бути присуджена грошова або інша компенсація, наприклад за квартиру чи автомобіль. При здійсненні поділу спільного майна суд враховує думку кожного з подружжя, наявність професійних інтересів, стан здоров'я та інші фактори.

Основні питання, з якими стикаються люди на початку процесу розподілу майна подружжя це: як скласти позов до суду? в який суд його подати? Які документи ще потрібні для надання в суд?

На перший погляд, все здається простим. Беремо з Інтернету зразок позову, міняємо прізвища, вписуємо майно, що підлягає поділу, йдемо в найближчий суд.

Але тут, Ви стикаєтеся зі здавалося б не переборними проблемами. У суді черги, а Вам необхідно в цей час заробляти гроші. Навіть якщо позов у Вас і прийняли, нерідко буває так, що протягом кількох місяців з суду немає жодного листа, по телефону нічого домогтися неможливо. А надалі Ви отримуєте ухвалу суду про необхідність усунути недоліки позову про розподіл майна подружжя та т.п. Або в ході судового засідання Ви намагаєтеся довести до судді необхідну інформацію, але звертаєтеся до нього «не по формі», а тому Вас і слухати не хочуть.

Якщо Ви звернетеся до нас, то Ви уникну всіх цих труднощів. Адвокат Вас проконсультує з питань розподілу майна, збере необхідні документи, підготує позовну заяву про поділ спільного сумісного майна подружжя з урахуванням правил підсудності, подасть його до суду. Особлива ретельність необхідна при підготовці, так званих, складних позовів, коли предметом поділу є множинні об'єкти спільного майна подружжя, як то - кілька квартир або нежилих приміщень, майнові комплекси, майнові права (недобудовані квартири), корпоративні права або частки в статутному капіталі господарських товариств , кредитні або боргові зобов'язання, автомобілі тощо. Адвокат також проконтролює його проходження. Тобто, адвокат (юрист) після подачі позову уточнює на якого суддю розподілений позов, на яку дату призначено засідання суду про розподіл майна подружжя. Ми, адвокати та юристи Адвокатської фірми Крушинських, працюємо не тільки у всіх судах міста Києва та Київської області, а й по всій Україні.

Угода про поділ майна.

 Якщо між подружжям не був укладений шлюбний договір, але вони мають намір врегулювати майнові відносини в позасудовому порядку, то між ними, в тому числі і з допомогою юриста або адвоката може бути складено угоду про поділ майна. Слід мати на увазі, що це можливо як до розлучення, так і після. Розірвання шлюбу в даному випадку впливає тільки на обсяг майна, що підлягає розподілу, оскільки поділу підлягає тільки майно нажите подружжям у шлюбі. Подружжя може прописати, кому і яке майно буде належати після укладення та нотаріального посвідчення даної угоди.

 Законодавство України не пов'язує розлучення і поділ майна. Як говорилося вище, поділ майна може бути вчинено подружжям через значний час після розірвання шлюбу. Проте слід мати на увазі, що поділ майна можливий протягом трьох років з моменту, коли один з подружжя дізнався, що його майнове право було порушене (або з моменту розлучення).

Якщо між подружжям було укладено шлюбний договір (контракт) або до моменту розірвання шлюбу подружжя уклали угоду про розподіл майна, то процедура розірвання шлюбу значно спрощується і проходить з урахуванням умов даної угоди. Розлучення через суд може бути здійснено швидше у випадку, якщо у подружжям було укладено шлюбний договір або складено угоду про поділ майна, аліменти на дитину сплачуються належним чином відповідно до рішення суду або на підставі окремої угоди про стягнення аліментів на дитину, місце проживання дитини визначено з батьком чи матір'ю, і у сторін відсутня суперечка про дітей. Якщо у подружжя існують розбіжності з цих питань, то розірвання шлюбу затягується, і процедура стає складнішою.

Власні спостереження адвоката по поділу майна.

Нижче на цій сторінці та на нашому сайті в цілому, дуже багато юридичної інформації про те, як і де проводиться поділ майна подружжя як до розлучення так і після розлучення. Тому, при складанні цієї статті ми вирішили не повторюватися і поділимося тільки власними спостереженнями з судової практики. Адже ми, київські адвокати та юристи, маємо досвід судового представництва в сімейних суперечках більше 10 років.

Практично в кожному другому випадку при розлученні один з подружжя бажає провести поділ майна. Особисто я, юрист з більш ніж десятирічним досвідом роботи в області судового представництва, працюю по сімейних справах в Києві та Київській області. Повірте, мені відомо все, що необхідно для вирішення всіх спірних питань при розлученні, і навіть більше.

Ось деякі мої рекомендації, які можуть бути опубліковані у відкритому доступі:

1. Визначтеся, чого Ви хочете досягти в результаті.  Без урахування емоцій, без спогадів, без жалю і переживань. Не забувайте, що Вам потрібно жити далі і нове життя починати з «нуля» не завжди буває доречно. Просто самі для себе продумайте, що б Ви хотіли отримати в результаті. Чи не забуваєте Ви про вислів - справедливість у кожного своя! Ви повинні банально переслідувати тільки свої інтереси та інтереси своїх дітей. Відносно інтересів дітей при поділі майна: з практики чітко видно, що якщо один з подружжя залишає велику частину майна тому з ким залишаються діти, далеко не завжди воно (майно) дістається цим дітям. Отже, маючи конкретний перелік набагато легше починати і судовий процес і переговори. Залучайте в переговорний процес адвоката (юриста). Адвокат або юрист допоможе Вам тверезо оцінити ситуацію і професійно проведе переговори, відстоюючи Ваші інтереси. Ви досить прожили разом і у Вас є повне право на половину всього майна. І хоча є винятки, коли суд відступає від принципу рівності часток, але в основному все-таки майно ділиться навпіл.

2. Постарайтеся отримати і тримати у себе всі оригінали правовстановлюючих документів на майно. Найчастіше, проблеми виникають вже на стадії збирання доказів, витребування реєстраційних справ, отримання довідок БТІ тощо. Тому підготуйтеся заздалегідь, поки інший із подружжя ні про що не здогадується, і візьміть всі можливі документи. Якщо не вийде - нічого страшного, адвокати самі дозбирають все необхідне, але це додатковий час. Якщо мова йде про майно яке можна обернути у своє володіння, наприклад автомобіль - зробіть це першим. Як показує наша практика, простіше ділити автомобілі, місце знаходження яких ви контролюєте. Це цілком законно, так як подружжя по-закону мають рівні права на розпорядження та користування майном. У виграшній ситуації в підсумку виявляється той, хто першим звернув на свою користь таке майно.

3. Наберіться терпіння. Майнові спори між подружжям, поділ спільного майна це тривалий процес, менш ніж за півроку тяжби не закінчаться. Це пов'язано ще і з тим, що засідання призначаються в середньому раз на місяць, документи витребовує суд йдуть поштою за кілька тижнів, свідки в суд не відразу приходять і т.д. Ми в будь-якому випадку беремо на себе частину технічної навантаження, самі отримуємо всі судові запити і розвозимо їх по інстанціях. Також Ви можете не брати участь особисто в судових засіданнях, наші досвідчені адвокати самостійно представлятимуть Ваші інтереси.

4. Почніть і доведіть справу до логічного кінця. Іноді це складно, але це потрібно зробити, щоб не починати життя спочатку, з нуля, а продовжити і закріпити вже досягнуте. Ви можете просто звернутися до нас, перекласти всі проблеми на плечі наших адвокатів, і ми самі все зробимо для Вас, ми допоможемо!

5. І можливо саме головне. Вам не потрібно занадто сильно заглиблюватися в юридичні тонкощі, шукати нормативні акти, вивчати всілякі закони. Ми все це вже знаємо і самі Вам розповімо і пояснимо, який конкретно нормою права потрібно користуватися в кожній конкретній ситуації.

Будь ласка, майте на увазі, що відповідно до чинного Сімейного кодексу України та Цивільного кодексу України можна провести поділ майна подружжя в шлюбі, тобто ще до розлучення. Саме так я і раджу вчинити. А варіантів поділу подружнього майна, будь то бізнес або акції, заміська нерухомість, квартири, автомобілі та інше, таких варіантів насправді багато, і я запропоную Вам найоптимальніший, виходячи з Вашої конкретної ситуації.

Телефонуйте і приїжджайте до нас в офіс.
 Ми дійсно Вам допоможемо! 38-38-245; 067-32-33-244 без вихідних

Актуальні відомості про майнові спори з поділу майна подружжя

Не ділиться:

 Майно, яке було придбано одним з подружжя до шлюбу.
 Майно, отримане одним з подружжя, навіть в шлюбі, за договором дарування.
 Майно, отримане навіть в шлюбі у спадок.
 Майно, отримане по будь-яким іншим безоплатним операціях, тобто безкоштовно.
 Інтелектуальна власність.
 Грошові кошти спеціального цільового призначення.

Ділиться:

Майно, яке було придбано подружжям під час шлюбу, незалежно від того, на кого з подружжя оформлене.
Зарплата, премії та бонуси за місцем роботи.
Пенсії.
Тварини.

Підлягає розподілу за умов (на рівні окремої правової позиції):

1. Особисте майно одного з подружжя може бути поділене, якщо в ході спільного життя це майно значно збільшилася в ціні за рахунок вкладень обох подружжя.
2. Акції та частки у фірмах, а також, доходи від діяльності фірми (з особливостями).

Загальні умови поділу майна подружжя.

До початку поділу майна адвокату необхідно визначити частки кожного з подружжя в спільному майні.
Якщо обидві сторони не влаштовує компроміс, наприклад, підписання шлюбного договору, досягти не вдалося, тоді адвокат виробляє правову позицію щодо поділу майна через суд. Розгляд таких справ у суді - процедура не з швидких. В ході судових засідань про розподіл майна підлягають вивченню всі нюанси і деталі, витребування та вивчення правовстановлюючих документів, допит свідків і т.д. Коли, на які кошти, для яких цілей купувалося - все це має значення. Але ми вже давно працюємо у таких справах і знаємо, в який момент який документ пред'явити, а коли варто промовчати про наявність фактів не на користь нашого клієнта.

Як випливає з положень Сімейного кодексу України, поділ спільного майна подружжя може бути проведений як у період шлюбу, так і після його розірвання на вимогу будь-якого з подружжя, а також у разі заявлення кредитором вимоги про поділ спільного майна подружжя для звернення стягнення на частку одного з подружжя в майні, що знаходиться у спільній власності подружжя.

При поділі спільно нажитого майна подружжя і визначення часток в цьому майні частки подружжя визнаються рівними. Причому суди, при розгляді позовних заяв, в першу чергу враховують інтереси неповнолітніх дітей, а також інтереси одного з подружжя, який за станом здоров'я або з інших не залежних від нього обставин позбавлений можливості займатися трудовою діяльністю.

Слід зазначити факт визнання судом майна, нажитого кожним із подружжя в період їх подільного проживання при припиненні сімейних відносин, власністю кожного з них. У таких справах існує велика безліч підводних каменів і адвокати, що займаються розподілом майна знають всі тонкощі.

Безсумнівно, процедура, що стосується поділу спільно нажитого майна, вимагає індивідуального підходу. Наші адвокати готові надати Вам висококваліфіковану допомогу при вирішенні даної проблеми. Адвокат з поділу майна.

Прийнявши рішення провести поділ спільно нажитого майна, рекомендуємо ознайомитися з деякими напрямками спорів (видів) про поділ майна. Можливо, Ви отримаєте відповідь на свої запитання на сторінках нашого сайту.

Поділ майна в кооперативі і поділ недобудованої квартири. Поділ майнових прав при поділі майна подружжя.

Суд може винести питання про розподіл майна в окреме провадження, якщо ця процедура якимось чином зачіпає інтереси третіх осіб. Наприклад, майно може бути власністю кооперативу, а його члени ще повністю не внесли пайові внески.
Окремо слід зупинитися на питанні поділу майнових прав. До такого виду спорів належать, наприклад, суперечки про поділ недобудованої квартири. При цьому, оскільки така квартира на момент поділу не оформлена в БТІ, то подружжя володіють не самої квартирою, а майновим правом на неї, тобто правом, яке в майбутньому, образно кажучи, трансформується в право власності (після здачі будинку в експлуатацію та отримання правовстановлюючих документів). Такі права, також, підлягають розподілу між подружжям.

Поділ корпоративних прав при поділі спільного сумісного майна подружжя.
У пунктах 28, 29 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» № 11 від 21 грудня 2007 року зазначено, що майно господарського товариства, приватного підприємства та фізичної особи - підприємця не є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Другий з подружжя має право тільки на частку одержаних доходів від цієї діяльності.

Висновки про те, що подружжя має право тільки на частину доходів від діяльності як юридичних осіб, так і фізичних осіб - підприємців, а також про те, що майно фізичної особи - підприємця не є спільною сумісною власністю подружжя, на наш погляд, суперечать закону і судовій практиці Верховного Суду Україна (ВСУ).

Згідно з останніми об'єктом права спільної сумісної власності подружжя є корпоративні права (а не тільки частина доходу) для юридичних осіб та майно фізичної особи - підприємця, оскільки воно не відокремлено від іншого майна фізичної особи.
Відповідно до законодавства і сформованої судової практики майно підприємств (юридичних осіб) не є спільною сумісною власністю подружжя, оскільки перебуває у власності підприємства, а не у власності одного з подружжя, і тому не може бути предметом поділу між подружжям.

Згідно з пунктом 1 статті 66 Господарського кодексу України, «майно підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства».

Але це зовсім не означає, що один з подружжя не має ніякого відношення до господарських утворень, засновником або учасником яких є другий з подружжя. У постанові від 6 жовтня 2004 року по справі № 06-7037 ВСУ зазначив, що «оскільки чинне законодавство не відносить корпоративне право, яке купується засновником або учасником щодо товариства, в особистих майнових прав, то воно може бути предметом спільної сумісної власності подружжя відповідно з статті 22 КпШС ».

Згідно ч. 3 ст. 53 Закону України «Про господарські товариства», учасники товариства користуються переважним правом купівлі частки (її частини) учасника пропорційно розмірам своїх часток ». Частиною 1 статті 54 цього ж Закону встановлено, що «при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю йому виплачується вартість частини майна товариства, пропорційна його частці в статутному капіталі.». Відповідно до частини 4 статті 58 зазначеного Закону дефініціюється, що «учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному капіталі.».

Таким чином, корпоративне право нерозривно пов'язує власника такого права з необхідністю володіти часткою в статутному капіталі товариства, оскільки без визначення розміру частки в статутному капіталі власник корпоративного права не зможе реалізувати свої корпоративні права. А саме, неможливо визначити скількома голосами володіє учасник при реалізації права на управління суспільством шляхом голосування під час роботи вищого органу управління товариства, також, немає можливості визначити, наприклад, вартість частини майна товариства при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю.

Права інтелектуальної власності при поділі майна.
(Василь Грищенко про розподіл майнових прав інтелектуальної власності Газета «Юридична практика», № 6 (737) від 6 лютого 2012 року. Коментар до статті «Мільйон із шлюбної кошика. При розірванні шлюбу майнові права інтелектуальної власності можуть стати вельми недешевим об'єктом розподілу майна» ).

«Майнові права інтелектуальної власності законодавством прямо не визначені як складові права спільної сумісної власності подружжя. Проте навряд чи за допомогою цього аргументу вдасться переконати суд в тому, що майнові права інтелектуальної власності повинні бути визнані об'єктом права приватної власності одного з подружжя. Оскільки цим об'єктом дійсно може бути практично будь-яке майно, включаючи майнові права і обов'язки. Зазначимо, що на практиці досить часто виникає питання про те, як поділити між подружжям майнові права інтелектуальної власності, оскільки до їх складу входять різні права. Кому з подружжя яке саме право присудити - питання непросте.

Ще більше проблем виникає при доведенні існування права на майно жінки та чоловіка, які проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі. Також слід звертати увагу на можливість збільшення або зменшення частки у спільній сумісній власності співвласника, використовуючи ті чи інші значущі обставини та підтверджуючи їх належним чином. »

Про поділ вкладів при поділі майна подружжя.

Тут є винятки, в тому числі при поділі вкладів, внесених в банки та інші кредитні організації за рахунок загальних доходів. А ось якщо кошти подружжю були надані третіми особами, то це питання розглядається окремо.

Необхідно відзначити, що якщо подружжя за час спільного життя спільно вносили внески на ім'я неповнолітніх дітей, то ці внески не враховуються при поділі майна, оскільки за законом вони належать дітям.

Поділ майна подружжя з урахуванням умов шлюбного договору.
Як ми вже знаємо, до загального спільного майна подружжя відноситься все нажите за час шлюбу рухоме і нерухоме майно. При цьому не важливо, на чиє ім'я воно було придбано, і хто конкретно вносив грошові кошти на придбання такого майна. Винятки можуть бути тільки у випадку, якщо в шлюбному договорі встановлено особливий режим на оспорюване майно.

Особливу увагу треба звернути на те, що навіть якщо є чіткі вказівки в шлюбному договорі про режим спільного майна, але один з подружжя при їх виконанні потрапить у надзвичайно скрутне становище, то на його вимогу суд має право повністю або частково скасувати відповідні положення шлюбного договору. Наприклад, один із подружжя може залишитися без житла або засобів до існування.

При розірванні шлюбу та поділі майна в судовому порядку, суд бере до уваги шлюбний договір і здійснює поділ у відповідному порядку. Однак, якщо одна із сторін в процесі доведе, що шлюбний контракт був укладений на завідомо невигідних для неї умовах, то суд може визнати його недійсним. У своєму рішенні суд вкаже, що шлюбний контракт істотно ущемляє інтереси іншої сторони і здійснить поділ майна в звичайному порядку.

Для того, щоб шлюбний контракт між подружжям не «посипався» в суді його умови слід узгодити з адвокатом, що спеціалізується на сімейних справах. Вже готовий текст угоди завірити в нотаріуса. Потрібно пам'ятати, що нотаріус лише засвідчать волю сторін і не оцінює юридичних наслідків підписаного між подружжям угоди.

Поділ неподільних речей (тобто тих, які неможливо поділити в натурі) проводиться поділ в ідеальних (арифметичних) частках. У цьому випадку кожен чоловік має право володіти, користуватися і розпоряджатися цим майном відповідно до своєї частки.

Видається, що входять до складу подружнього майна акції, облігації, інші цінні папери повинні бути поділені порівну не по номінальній вартості, а за вартістю відповідно до тієї біржовий котируванням, яку вони мають на момент розгляду судового спору. Номінал може бути покладений в основу оцінки лише в тому випадку, якщо акції не котируються на фондовій біржі.

Поділ спільного майна подружжя, відчуженого за дорученням.
Одним з важливих моментів є те, що підлягає розподілу все спільне сумісне майно на момент розлучення. Це означає, що ділиться майно, яке на той момент знаходиться не тільки в розпорядженні подружжя, а й у третіх осіб, наприклад, квартира здана в оренду або автомобілем володіє за дорученням родич. Крім того при поділі враховуються загальні борги і невиплачені кредити подружжя.

Поділ приватизованої землі і приватизованих квартир (будинків) при поділі майна подружжя.
Юридична і наша адвокатська практика знає багато способів отримання у власність земельних ділянок різноманітного цільового призначення та квартир у багатоквартирних будинках. Особливо складні питання виникають тоді, коли земля або квартира придбана громадянином, що знаходиться в зареєстрованому шлюбі або прибувають у фактичних шлюбних відносинах без реєстрації шлюбу в органах РАЦС. Якщо щодо купівлі-продажу, дарування або успадкування земельної ділянки та квартири не виникає жодних сумнівів, то питання про визначення правового статусу земельних ділянок і квартир, отриманих одним з подружжя, які перебувають у шлюбі, на підставі безоплатної передачі нерухомості з державної і комунальної власності або приватизації , є вельми і вельми спірним. Слід пам'ятати, що на всі земельні ділянки та квартири, придбані громадянином у шлюбі, поширюється режим спільної сумісної власності. Дане судження в повній мірі кореспондується з положеннями статті 89 Земельного кодексу України (ЗК), ч. 5 ст. 61 Сімейного кодексу України, так і пунктом 23 постанови ПВСУ № 11 від 21 грудня 2007 року. В даному розрізі інтерес представляє лише спосіб придбання такої земельної ділянки або квартири, що знаходяться у спільній сумісній власності подружжя.

Особливостями інституту приватизації, у вузькому його розумінні, є те, що він визначає вільне, одноразове відчуження земельних ділянок або квартир державної або комунальної власності на користь громадян. Причому таке відчуження здійснюється конкретній фізичній особі. Виходячи з норм, наприклад, земельного законодавства (статей 116, 121 і інших ЗК), чітко простежується особистісний характер права на приватизацію землі, що і визначає правовий статус об'єктів нерухомості, отриманих внаслідок реалізації такого права. Таким чином, як земля так і квартира в такому разі купується не за загальні гроші подружжя, а шляхом реалізації права на приватизацію кожним з подружжя як громадянином. Оскільки право на приватизацію є особистим правом окремого громадянина і реалізується ним самостійно, відповідно і земля і квартири, отримані в результаті реалізації такого права, є особистою приватною власністю такого громадянина, в даному випадку - подружжя, що скористався своїм правом. Іншими словами, на земельні ділянки та квартири, отримані шляхом приватизації (безкоштовно від держави) не може поширюватися режим спільної сумісної власності, навіть в тому випадку, якщо вони були отримані в шлюбі.

В даному випадку, на мою думку, думку досвідченого адвоката по поділу майна, можна говорити про так зване «дарування» землі або квартири від держави, а інститут дарування має суто особистісний характер, іншими словами - нерозривно пов'язаний з особистістю «обдарованого». Іншими словами, метою дарування є передача права власності на певне нерухоме майно, будь то земельна ділянка або квартира, чітко визначеній особі - громадянину України, в результаті якої таке майно стає особистою приватною власністю обдарованого. Крім того, відповідно до закону, право на таке «дарування» надається тільки один раз. Визначення ж земельних ділянок або квартир, отриманих одним з подружжя шляхом приватизації, як об'єктів спільної сумісної власності подружжя, буде суперечити самій природі приватизації та цілям, які ставив перед собою законодавець, закріплюючи даний правовий інститут і механізми його реалізації в земельному праві.

Однак, описане вище правило діяло до внесення змін до Сімейного кодексу України, а саме до 11.01.2011 року і застосовується тільки до того майна, яке було приватизовано до вступу в силу змін 2011 року. Таким чином, якщо земля або квартира приватизована після змін Сімейного кодексу України від 2011 року (ч. 5 ст. 61 СК України) то таке майно є об'єктом спільної сумісної власності подружжя.
 Прийняття зазначених вище змін у сімейне законодавство Україна може привести до протиріч норм земельного та сімейного законодавства і лише посилить існуюче положення речей, оскільки, безсумнівно, спровокує виникнення ще більшої кількості судових спорів щодо поділу майна подружжя.

Як видно з викладеного, поділ майна має свої юридичні тонкощі, з якими знайомі тільки досвідчені адвокати, що спеціалізуються на сімейних спорах. Для того, щоб не програти процес - звертайтеся до досвідчених адвокатів по поділу майна.

Спеціалізація Адвоката - сімейні спори, поділ майна подружжя
Юрист (Київ) адвокат поділ майна. Адвокат поділ квартир (київ)
Адвокат поділ квартири (київ) юрист. Адвокат розлучення, поділ майна (київ)
Поділ майна при розлученні. Поділ майна адвокат Київ.
Юрист поділ майна. Адвокат в Києві. Адвокат в Київській області.

361-67-38; 38-38-245;
067-925-79-69; 067-32-33-244; 093-237-37-02
БЕЗ ВИХІДНИХ


Яка роль адвоката і юриста при поділі майна подружжя?
Як правило, поділ спільного сумісного майна подружжя здійснюється при розірванні шлюбу, але в шлюбі і після розлучення також можливий і не суперечить законодавству. Наші юристи і адвокати по поділу майна кваліфіковано допоможуть у вирішенні проблем, як при розлученні, так і до нього або після. Адже, потреба в поділі спільної власності подружжя може виникнути і після смерті чоловіка у зв'язку з необхідністю виділення частки другого з подружжя із загального майна (спадкової бази), при вступі в спадщину і отримання такого права тощо.

У цивільних справах даної категорії, суди, при винесенні рішення, відштовхуються від правильності поставлених адвокатом позовних вимог, оскільки самі суди їх змінювати не мають права, і представлених доказів, збір яких по Цивільно-процесуальному кодексу покладено на ту сторону, яка їх пред'являє. Суд самостійно, без заявлених вимог, докази не здобуває.

Таким чином, допомога адвоката чи юриста в поділі сумісної власності подружжя полягає в тому, щоб правильно скласти позовні вимоги і здобути необхідні докази для вирішення питання на Вашу користь.

Поділ майна при розлученні і право на майно неподільно пов'язані між собою. Хто має на це майно право, той і вважається власником і має можливість ним розпоряджатися (продати, подарувати і т.д.), набуваючи матеріальні блага.
 

© 2010, www.legalfirm.com.ua.
© Компанія CiM веб-сайти усім - создать сайт
ПРО НАС  |   ВИГРАНІ СПРАВИ  |   ЧОМУ МИ?  |   ТВ і ПРЕСА  |